Що таке фестиваль?

Фото - Що таке фестиваль?

Напевно, кожна людина хоча б приблизно уявляє, що таке фестиваль. Досить часто на вуличних афішах або в телевізійній рекламі зустрічається це слово. Нам пропонують відвідати "Грандіозний рок-фестиваль на відкритому повітрі" або, наприклад, подивитися "Щорічний фестиваль КВН в Юрмалі". Щоб стало остаточно ясно, про що йде мова, розглянемо докладно значення цього поняття.

Фестиваль: визначення

Слово "фестиваль" походить від французького "festival", яке, в свою чергу, утворилося від латинського "festivus" - "веселий, святковий". Саме ці прикметники характеризують даний термін.

Фестиваль - це масове свято урочистого характеру, найчастіше, музичний, який проводиться на честь якої-небудь особи або події (Фестиваль Донської ікони Божої Матері, фестиваль на честь річниці зняття блокади Ленінграда).

Також фестивалем називають і періодичне (щорічне, щосезонне і т.п.) урочистий захід, на якому відбувається публічний показ досягнень музичного, театрального, літературного чи кіномистецтва. На нього з'їжджаються автори (актори, режисери, музиканти), що беруть участь у створенні того чи іншого виду мистецтва. Проводиться конкурс, за результатами якого вручаються призи та нагороди. Один з найвідоміших кінофестивалів - Каннський.

Існують також танцювальні фестивалі, байк-фестивалі, фестивалі дитячої творчості, кулінарні фестивалі і навіть фестивалі реконструкції (про них читайте у статті Що таке реконструкція).

У розмовній мові також можна почути слово "фестиваль" в значенні "натовп", "маса людей":

  • У метро в годину пік самий фестиваль.
  • У лісі зараз фестиваль - все по гриби вирушили.

» » Що таке фестиваль?