Що таке ФГОС?

Фото - Що таке ФГОС?

Всі ми колись ходили в школу, але от термін ФГОС, який до сучасної школи має саме пряме відношення, знаком далеко не кожному. Що таке ФГОС?

Абревіатура ФГОС означає Федеральний державний стандарт освіти. ФГОС являє собою сукупність вимог, що пред'являються до діяльності установ загальної та професійної освіти. ФГОС має силу закону і повинен дотримуватися всіма без винятку освітніми установами.
Навіщо потрібен стандарт освіти

Єдині стандарти освіти є далеко не у всіх, навіть розвинених країнах. На Заході довгий час батьки самі вирішували питання, в який навчальний заклад віддати дитину (а програми у різних шкіл були різні). А в школі діти самі вирішували, які предмети їм вивчати, а які ні. Можливо, це і слугувало причиною низької ерудиції випускників західних шкіл.

Єдиний ФГОС повинен забезпечувати на території всієї країни загальне освітній простір, завдяки чому школяр з Ханти-Мансійська може переїхати в Санкт-Петербург і без праці адаптуватися до нової школи і продовжити навчання.


Також освітні стандарти забезпечують спадкоємність між ступенями навчання. Закінчивши один щабель, випускник повинен бути підготовлений до вступу на іншу.

Особливості сучасного ФГОС в Росії

Сучасний ФГОС називають стандартом другого покоління. Його почали розробляти з 2009 року. У чому суть ФГОС? У порівнянні зі стандартами першого покоління в новому стандарті багато радикальних змін. Старі стандарти пред'являли тільки вимоги до мінімуму знань і вмінь, які учні повинні засвоїти в школі, і вимоги до максимуму навчального навантаження.

ФГОС другого покоління складається з трьох частин:

  1. Вимоги до результатів освоєння освітньої програми. Причому акцент тут робиться не на сумі знань і умінь, а на засвоєнні так званих універсальних навчальних умінь, тобто умінь самостійно добувати необхідну інформацію, користуючись сучасними технологіями і вступаючи у взаємодію з іншими людьми. Також у стандарті сформульовані передбачувані результати навчання за конкретними освітнім областям і описані якості, які повинні бути сформовані у випускників (любов до Батьківщини, повагу до закону, толерантність, прагнення до здорового способу життя і т. Д.).
  2. Вимоги до структури основної освітньої програми. Перераховано освітні області, які повинні обов'язково вивчатися в школі (філологія, суспільні науки, математика та інформатика, природничі науки, фізкультура, екологія та ОБЖ). Велика увага приділяється позаурочній діяльності у формі гуртків, студій, олімпіад і т. Д. Тепер кожен урок повинен проходити по ФГОС.
  3. Вимоги до умов реалізації освітньої програми. Прописані вимоги до фінансування освіти, професійному рівню та компетентності педагогічних кадрів, а також до матеріально-технічній базі школи (водопостачання, тепловому режиму, освітленню, каналізації, обладнанню навчальних класів, майстерень, гардеробів, санвузлів, їдалень, оснащенню шкіл сучасною технікою, пришкільними ділянками і так далі).

Прочитайте також статтю Яким має бути освіта. А якщо вас цікавлять проблеми сучасної освіти, відповіді на багато питань ви знайдете в спеціальному розділі Освіта.


» » Що таке ФГОС?