Що таке театр?

Фото - Що таке театр?

Театр міцно увійшов у наше життя. І навіть якщо ми не говорити про варіант розваги або проведення часу, то напевно багато чули шекспірівське "все життя-театр ...". Що ж означає театр для людей, і що люди роблять в театрі і як актори, і як глядачі? Напевно, це залежить від того контексту, в якому це слово використовується. А значень, як показує практика, чимало.

Що таке театр: визначення

Театр - слово грецьке й у буквальному перекладі означає "видовище, дивлюся". Найбільш загальне визначення могло б звучати так: театр - вид мистецтва, в якому поєднані різні напрямки, наприклад, література, музика, хореографія, вокал, образотворче мистецтво та інші. А що роблять актори в театрі? Відповідно, актори в театрі можуть читати вірші, співати, танцювати, розповідати анекдоти, виконувати різні трюки. Але це не єдина трактування театру, є й такі значення:

  • Театр - це видовище, для позначення постановки або п'єси.
  • Театр - це сцена або арена (часто використовується для позначення переносного значення, наприклад, "театр воєнних дій і т. П.).
  • Театр як світ ідей і творчих образів самого автора постановки (наприклад, "театр Чехова").
  • Театр як будівля.
  • Театр як установа, юридично зареєстрована (наприклад, Театр на Таганці або Театр на Малій Бронній).

Ми бачимо, що театр розвивається згідно його батькові - суспільству, обростаючи новими значеннями. І якщо раніше театр сприймали буквально і використовували іcключітельно в прямому сенсі, то з часом значення стали ширше. А збагатилися і розширилися вони за рахунок того, що слово стали вживати ще й в образній метафоричній формі, відображаючи не тільки фізичний світ, а й світ внутрішній, духовний.

Також вам може бути корисна стаття У чому йти в театр.


» » Що таке театр?