Що таке дисперсія?

Фото - Що таке дисперсія?

Однозначно відповісти на питання «Що таке дисперсія?» Неможливо, так як цей термін має кілька значень.

У перекладі з латинської мови дисперсія перекладається як «розсіяння», що можна трактувати як невелике відхилення, розкид від середнього показника.
Що таке дисперсія в різних областях

  1. У математиці. Дисперсія є одним з головних властивостей випадкової величини і означає її відхилення від математичного очікування. Дисперсія величини X позначається як DX. Дисперсія може бути нескінченною, але ні в якому разі не негативною.
  2. У фізиці. Поняття дисперсія світла, що використовується в теорії хвильової фізики, позначає показник заломлення речовини від довжини світлової хвилі. Дисперсійне розкладання світла вперше виявив Ньютон, проводячи досліди з призмою. Її яскравим прикладом є веселка. Причиною дисперсії світла служить різна швидкість поширення променів в оптичній середовищі.
  3. У хімії. Дисперсією хімічних сполук називається суміш з двох або більше речовин, які дрібно розподілені один в одному. При цьому їх легко можна розділити фізичним способом. Ця властивість знайшла широке застосування у виготовленні будівельних сумішей: грунтовок, штукатурок, лакофарбових матеріалів для зовнішніх і внутрішніх робіт. Наприклад, виготовлена на основі водної дисперсії полімеру шпаклівка краще, ніж гіпсова або цементна своєю екологічністю і довгим терміном зберігання.
  4. У біології. Означає різноманітність ознак у певному вигляді або популяції. Генотипическая дисперсія увазі різноманітність за рахунок мутацій. Фенотипическая дисперсія - це різновиди фенотипів одного і того ж гена залежно від різних умов середовища проживання.
  5. У покері. В даному випадку дисперсія визначає різницю між очікуваним виграшем і результатами гри на короткій дистанції. Невизначеність результатів або дисперсія є головною особливістю гри в покер. Це потрібно враховувати для визначення величини необхідного банкролла.
  6. В ігрових автоматах. Завсідники казино знають, що показує дисперсія ігрового автомата. В апаратах з низькою дисперсією висока частота виграшів, але їх розмір невеликий. Апарати з високою дисперсією видають великі виграші, але значно рідше. Знання дисперсії дозволяє знизити ступінь ризику програшу.

» » Що таке дисперсія?