Що таке гроза?

Фото - Що таке гроза?

Ми живемо в світі природи, а значить, вона з нами тісно пов'язана, а ми, відповідно, з нею. Природні явища в житті супроводжують нас дуже часто, наприклад гроза.

Що таке гроза? Наука нам говорить, що це природне явище, яке проходить в атмосфері і супроводжується громом і блискавкою. Опади різної інтенсивності, шквали і град - всі ці явища можуть супроводжувати грозу. Це одне з природних явищ, яке несе небезпеку для людини.

Якщо на небі з'явилися потужні купчасто-дощові хмари, то скоро чекайте грози. Грози бувають фронтальні і внутрімасові. Перші утворюються, коли проходить теплий або холодний фронт, інші - при місцевому перегріві повітря. Грози взимку майже не буває. Вона проходить навесні, влітку і восени, коли тепло. Її тривалість може бути близько двох годин. Зазвичай гроза починається під вечір, але може іноді і початися вранці.
Трохи про блискавки

Вчені давно дослідили, що таке гроза. Блискавка - ось ще один фактор, який виникає при грозах. Різкий спалах на небі під час грози. Хто не бачив такого явища? Це теж явище природи, яке виникає внаслідок іскрового розряду електростатичного заряду хмари. Різниця електричних потенціалів, може бути кілька мільйонів вольт, між частинками хмари або двома різними хмарами призводить до появи блискавки. Від двох до п'ятдесяти кілометрів можуть розташовуватися хмари від землі, і від цієї довжини залежить і довжина блискавки. Тридцять тисяч градусів - така температура в каналі блискавки. Якщо вона потрапляє в якісь предмети, то може їх розщепити або підпалити. Близько трьох тисяч людей у світі щороку гинуть від блискавки. Розряд вибирає найменше електричний опір, а це означає, що, швидше за все, він потрапить в тонке й високе дерево. Тому, рекомендується ставити громовідводи. Ці явища природи вивчали багато вчених, у тому числі і М. В. Ломоносов.

Існують правила поведінки при грозі і блискавки. Ці правила обов'язково потрібно виконувати, тому, що при блискавки є завжди загроза життю. В історії є чимало випадків, коли блискавка потрапляла в кораблі і літаки, завдаючи, при цьому великої шкоди техніці і забирала з життя людей.


» » Що таке гроза?