Склад духів

Фото - Склад духів

Справжні парфуми коштують недешево. З чого ж їх роблять? Для створення парфумерії використовуються як натуральні компоненти, так і матеріали хімічного походження. Природно, що духи, виготовлені з використанням сировини рослинного походження, будуть коштувати дорожче, ніж з синтетичних ароматичних речовин. Так з чого складаються духи?

Духи - найбільш стійке ароматизирующее засіб. Вони складаються з:

  • Ефірних масел - 15-30%;
  • 96% спирту;
  • Дистильованої води;
  • Барвників.

Саме такий склад дозволяє аромату духів розкриватися поступово. При нанесенні ми відчуваємо верхні нотки композиції. З часом запах змінюється, розкриваючи «ноти серця» парфуму. Після чого аромат знову змінюється, і ми відчуваємо заключні «акорди» духів - шлейфові ноти. До складу парфумів може входити до 300 компонентів, які всі разом створюють неповторний аромат.
Сировина для духів

Щоб отримати цікаву композицію парфумери використовують різну сировину. В даний час використовується понад 6 тис. Найменувань. У хід йдуть не тільки пелюстки квітів, а й коріння, стебла, трави, плоди, бруньки, мохи. І скільки ж їх треба? Наприклад, щоб отримати 500мл ефірного масла жасмину, треба переробити дві тонни пелюсток цієї квітки. Для отримання тієї ж кількості рожевого масла знадобитися 2500кг пелюсток троянд. Найдорожчий компонент парфумів - ірис. Його вартість сягає 40000 євро за 1кг. Але прогрес не стоїть на місці. Хіміки вже давно навчилися синтезувати масла з більш доступних компонентів. Ці речовини називаються альдегіди. Запах від цього не стає гірше, зате ціна нижча.


Одну з важливих ролей при створенні духів грають масла тваринного походження. Їх завдання не тільки додати цікаву нотку в композицію, а й досягти гармонії між запахами шкіри людини і духів. Таких компонентів чотири:

  • Сіра амбра - затверділий запашний продукт, що утворюється в кишечнику кашалота.
  • Кастореум - виділяється залозами внутрішньої секреції у бобрів.
  • Мускус - пахучий секрет, який отримують із залоз самця мускусної кабарги (сімейство косуль).
  • Цибет - речовина виділяється залозою деяких тварин з сімейства віверрових, циветт.

На жаль, тварина не завжди залишається живим, тому не можна не оцінити внесок хіміків, які шукають і знаходять речовини здатні замінити дані компоненти.

Шанель

Деяких людей цікавить склад парфумів «Шанель №5». Хочеться відзначити, що створення даної композиції було б не можливо без хімічного синтезу. В основі духів переважають альдегіди - хімічно-синтезовані компоненти. Верхня нотка - рожевий перець, ірис, гіацинт, ананас і пачулі. Серце композиції - цитруси і жасмин. Ну а завершальні акорди - ваніль, білий мускус, вітівер і пачулі.

І наостанок хотілося б відзначити, справжні парфуми «тримаються» на шкірі 5:00 і більше, на одязі до 30 годин. На різних людях один і той же аромат «розкривається» по-різному. І якщо вам сподобалися якісь духи подруги, не поспішайте брати собі такі ж. Спочатку бризніть трохи на зап'ясті і через час понюхайте, може це не ваш запах. 


» » Склад духів