Чому світить сонце?

Фото - Чому світить Сонце?

У це важко повірити, але ті зірки, що світять ночами з небосхилу, і Сонце, що висвітлює нас днем - одне і те ж. Чому Сонце світить вдень, а не вночі, як «нормальні» зірки? Давайте зануримося в науку.
Подробиці про Сонце

Сонце - зірка, найбільш близько розташована до нашої планети. Сонце і є центром нашої планетарної системи, що отримала свою назву за назвою зірки - Сонячна.

Відстань від Землі до Сонця приблизно дорівнює 150 000 000 кілометрів. Маса зірки на ім'я Сонце більше маси нашої планети в 330 000 разів. При цьому Сонце не є твердим тілом, як Земля, а являє собою кулястої форми скупчення розжарених газів.

Якщо хтось не вірить в газоподібному Сонця, то просто уявіть: температура на його поверхні становить приблизно 6000 градусів за Цельсієм. Ядро (центральна частина) Сонця розпечене до мільйонних температур. Жоден матеріал, сплав або елемент з відомих на даний момент науці не зможе зберігати твердий стан при таких температурах.

Чому світить Сонце: наукове пояснення

Раніше вважалося, що Сонце світить через горіння елементів, що входять до його складу. Але за приблизними підрахунками, навіть грубим, воно не може «вигоряти» мільярди років, Сонце повинне було потухнути зовсім давно, розгубивши масу, тим самим порушивши гравітаційне рівновагу в системі планет і відпустити їх у вільне плавання по просторах Галактики. Але цього не відбувається, Сонце світить вже мільярди років і не думає вичерпуватися. Що ж змушує Сонце світити?


Вчені з'ясували і довели, що світіння Сонця - результат виділення колосальних обсягів енергії, отриманих в результаті термоядерних процесів, що протікають у ньому.

Термоядерні процеси чудові тим, що при витраті матерії виділяється в мільйони разів більша енергія, ніж при горінні. Так, тому в термоядерної енергетиці - майбутнє, її мінус - складність запуску реакції. Щоб запустити термоядерну реакцію, потрібні величезні витрати енергії і складні види видаткової матерії, такі як синтетичний уран або плутоній.

Чому Сонце світить вдень, а не вночі

Тут все просто. Саме явище ночі і є поворот частині планети «спиною» до Сонця. А так як планета обертається рівномірно навколо своєї осі, і оборот займає приблизно 24 години, то нескладно підрахувати час, відведений ночі, - 12 годин. Так виходить, що половина Землі протягом 12 годин повернена до Сонця і воно висвітлює її, а в інші 12 годин вона знаходиться з іншого боку земної кулі, не освітлюваної Сонцем. Виходить, що коли Сонце світить, у нас день, а коли Сонце не висвітлює нашу частину Землі, у нас ніч. Такі явища, як ранок і вечір - побічні ефекти, викликані неоднозначною природою світла і супутнім ефектом дифракції.

Отже, знаючи тепер, чому світить Сонце, вам слід також дізнатися, скільки йому залишилося нас радувати. Це близько 5 мільярдів років, після, втративши близько відсотка своєї маси, Сонце втратить стабільність і згасне.


» » Чому світить сонце?