Чому петербург так названий?

Фото - Чому Петербург так названий?

Сучасне молоде покоління мало цікавиться історією, тому багато історичні моменти їм невідомі. Але якщо копнути хоч трохи в глиб історії, іноді можна дізнатися досить багато цікавого про ті речі, про які здається, що все вже знаєш.

Напевно, багатьом цікаво, чому Санкт-Петербург так названий. Місто, яке три рази міняв свою назву, а в підсумку повернувся до первісного своєму імені, заслуговує того, щоб цим цікавилися. Як відомо, Санкт-Петербург заснований в далекому 1703 Петром I. Причому географічне місце розташування майбутньої північної столиці Росії було обране самим Петром Першим.

Він хотів побудувати місто, що має ключове значення для всієї Росії. Місто повинно було стати морськими воротами в країну, і назва йому Петро І придумав ще задовго до заснування міста. Він хотів його назвати на честь Святого Петра. Звідси і назва: «сан» означає "святий", «Пітер» - це те ж ім'я «Петро», тільки на голландський манер (саме так називали Петра голландці), «бург» - по-німецьки "місто".

Ось чому Петербург так названий. Назва його не несе історичного значення, так як це просто примха самого Петра Першого, охочого увічнити ім'я свого святого тезки.


» » Чому петербург так названий?