Яке населення сша?

Фото - Яке населення США?

Одне з найбільших за чисельністю населення держава в світі, це Сполучені Штати. Тут, за найостаннішими даними проживає більше 312 млн. Чоловік.

Це третя держава за кількістю громадян. Але в США чисельність населення ніщо, в порівнянні з його етнічним складом. Найбільша кількість народностей і рас представлено тут. Такої великої кількості етнічних груп немає майже ніде в світі. І, що примітно, майже всі народи зберегли свої традиції та звичаї, навіть проживши в Штатах кілька поколінь. Склад населення США формувався протягом 400 років, в основному, він утворився з приїжджих - емігрантів. Корінне населення Америки налічує ледь меншу частину від загального числа жителів.
Формування населення

Основний етнічною групою США є англосакси, тобто британці та ірландці. Вони сформували основні традиції молодої держави, починаючи від основного мови, закінчуючи святами, які багато в чому запозичені у Старого Світу.

На момент прибуття на територію сучасних США перших європейців, на континенті проживало більше 400 племен північних індіанців - корінного населення. Загальна чисельність їх була близько 3 млн. Чоловік, вони також складали малі етноси і розмовляли на 200 мовах.

Європейські емігранти вирішили заснувати тут свої колонії. В основному це були пуритани англійці, яких не влаштовував порядок суспільства Англії 17 століття. Пізніше сюди стали приїжджати і утворювати свої колонії французи, шведи і німці.

Процес розташування колоній був важким, оскільки розташовувалися колонії на землі, що належить корінному населенню. Через це почалися міжусобиці і захоплення земель силою. Через це індіанців практично винищили, а що залишилися переселили в резервації, де вони і проживають донині. Загальна кількість корінних жителів налічує 200 000 чоловік.


У 18 столітті колоністи починають привозити полонених рабів з Африканських колоній Британської імперії для робіт на плантаціях бавовни. Весь аграрний південь країни складають темношкірі раби і господарі - плантатори. Через зростання чисельності темношкірого населення почав відбуватися процес асиміляції - змішаних шлюбів. У 19 столітті те, яке населення США вважалося вільним і мають права, вирішив оскаржити Авраам Лінкольн - президент країни, своїм рішенням скасувати рабство.

Через це рішення почалася війна конфедерацій - півночі і півдня.

Після закінчення громадянської війни, в країну почали прибувати все більше емігрантів з усього світу - Азії, Росії та Італії.

Під час світових воєн 20 століття, число приїжджих з Європи зменшилася. Через це збільшився приплив переселенців з Південної Америки.

Але фактичний підрахунок кількості населення Штатів утруднений через постійне пересування по країні як мінімум 5 млн. Безробітних у пошуках працевлаштування.

Характеристика населення

  • Загальний склад населення Штатів виглядає так - 80% складають європейці, вихідці зі Старого Світу, Австралії, Канади та ін. 15% жителів складають темношкірі представники етно-гуртів. Це афроамериканці і мулати. А 5% - це інші народності - азіати, латиноамериканці та ін.
  • Середня щільність населення США становить 34 людини на 1 км ?. Також Штати - це країна з найвищим рівнем урбанізації. Майже 80% населення живе в містах. Хоча варто зробити застереження, що містом в США вважається населений пункт, де проживає понад 2,5 тис. Жителів.
  • Перші поселенці визначили і релігійну ситуацію в державі. 51% громадян сповідує протестантизм. Католиків в два рази менше - 23%. Люди, які не визнають ніякої релігії, складають 4% населення, а представники іудаїзму - 1,7%.
  • Не дивлячись на те, що переважна більшість людей розмовляє англійською мовою, державним він не є. Офіційною мовою він вважається в 28 штатах. Другим за популярністю використання мову в штатах - це іспанський. Далі йдуть китайський і російський - по кількості відповідних діаспор.
  • Середня тривалість життя американця - 78- 80 років. Це пов'язано з високим рівнем життя. Але число народжуваних дітей зменшується з року в рік. Це через збільшення віку вступають у шлюб.

» » Яке населення сша?