Як утворюється сніг?

Фото - Як утворюється сніг?

Щозими північні країни покриваються красивим холодним сніговою ковдрою. І напевно багато хто з нас в цей час року задавалися питанням: як утворюється сніг. Давайте розбиратися.

З чого утворюється сніг?

Снігом називають особливу форму опадів, яка складається з найдрібніших кристалів замерзлої води. Фізичний механізм утворення снігу дуже простий. Мікроскопічні краплі води, що знаходяться в атмосфері, прилипають до частинок пилу і замерзають при температурі -2 градуси і нижче. В результаті цього утворюються кристали льоду, які під дією сили тяжіння падають на землю. Такі кристали називаються сніжинками.

Сніжинки за своїми розмірами не більше десятої частини міліметра і завжди утворюють гострі кінці з правильними кутами 60 або 120 градусів. Це відбувається завдяки молекулярній структурі води. Цікаво, що в процесі падіння на землю сніжинка значно змінює свою форму через постійну конденсації вологи, яка відразу ж замерзає.

Колір і структура снігу

Цікаво, чому сніг білого кольору. Насправді білий колір снігу обумовлений просто: всередині сніжинки знаходиться повітря. За дослідженнями, сніжинка складається на 95% з повітря. Світло відбивається від кристала і розсіюється, саме тому сніг білий.

Сніг може бути розсипчастим, вологим або сухим. Це пов'язано з кількістю кристалів, які утворюють сніжинки, а також з температурою повітря. Так, сніжинки, які були утворені в сухому холодному повітрі, дадуть розсипчастий сніг. При високих же температурах повітря сніжинки швидко тануть по краях, через що прилипають один до одного. Так, в падінні вони утворюють важкі снігові грудки і пластівці. Отже, сніг буде мокрий і почне швидко танути.


» » Як утворюється сніг?