Як навчитися вчитися?

Фото - Як навчитися вчитися?

Основне правило, яке повинні запам'ятати учні, навчання - це найважливіша складова їхнього життя, без якої неможливий подальший розвиток і становлення. Причому, не тільки як особистості, але і як людину, яка зможе забезпечити себе матеріально. На жаль, не всі школярі розуміють, що вчитися необхідно не просто аби як, а добре. Розуміння того, що вони втратили час, не змогли вчасно вивчити шкільну програму приходить тільки тоді, коли необхідно складати іспити чи обирати ВНЗ для вступу. Щоб такій ситуації не сталося у вашому житті, дорогий школяр, дізнайся, як навчитися вчитися правильно, не витрачаючи багато часу, але в той же час, ефективно і успішно.
Як навчитися добре вчитися

Тобі набридли заняття в школі, і ти постійно й справляєшся з виконанням домашнього завдання? Така ситуація знайома багатьом учням не з чуток, адже тільки одиниці з класу або зі школи встигають вивчити всі уроки досить швидко, і в той же час, швидкість виконання домашнього завдання не впливає негативно на його якість.

  • Для початку необхідно мати мотивацію, без якої неможливо успішне виконання жодного завдання, в тому числі і в дорослому житті. Мотивувати себе на успішне навчання дуже легко - необхідно знайти відповідь на питання: «Для чого вам потрібна навчання?». Напевно, ви хочете через кілька років поступити в престижний навчальний закладу, отримати добре оплачувану професію, а згодом і роботу. Ці поступальні кроки приведуть до кінцевого результату - ви будете добре забезпеченим в матеріальному плані людиною, яка буде їздити на шикарному автомобілі і т.д. Ось ви вже й створили собі цілі і мотивували себе на досягнення успіхів з предметів шкільної програми.
  • Наступний крок на шляху до підвищення успішності в школі - навчитися ефективно виконувати домашні завдання. Адже вчитися - одне, навчитися - інше, тому прагнете витрачати час менше на вирішення завдання з геометрії або написання реферату з філософії, але без втрат в плані качественности освоюваного матеріалу. Як показує практика, досить багато витрачає часу неорганізований людина на всілякі справи, виконання яких йому не потрібно. Багатьом школярам, втім, як і дорослим, властиво постійно відволікатися в той час, як вони зайняті вирішенням важливих завдань. Наприклад, якщо на виконання одного завдання можна витратити півгодини свого часу, але за ці півгодини ви ще сходили на перекус, то часу піде набагато більше - в деяких випадках, можна розтягнути виконання простого завдання на день.
  • Школярі повинні прагнути до розвитку своєї пам'яті і логічного мислення - без цих навичок буде важко не тільки в школі вчитися, але і вирішувати першочергові завдання у професійній діяльності. Навчися планувати свій робочий день - розпиши його буквально похвилинно, і ти побачиш, що в тебе вистачить часу на все, в тому числі і на відпочинок. Але тільки важливо не те, що ти написав на папері, а те, що ти дотримуєшся цього розпорядку, а не міняєш свої плани в перебігу дня кілька разів.
  • Постарайся якомога більше читати, і ти зрозумієш, що деякі речі, які раніше ти не розумів, в тому числі і в рамках навчального процесу, стають ясними, як білий день. Якщо тобі необхідно попрацювати над великим текстом, то чи не старайся з вечора його заучувати - залиш це завдання на ранок, але з вечора прочитай разок. Перед тим, як навчиться добре вчиться, навчися своїм друзям, які постійно відволікають тебе від важливих справ, говорити «Ні». Втім, не завадило б навчитися і собі відмовляти в деяких речах, які абсолютно не сприяють підвищенню рівня твоїх знань.

Все життя - суцільна навчання


Навчання, отримання знань і досвіду не закінчуються з останнім шкільним дзвоником, адже в школі людина отримує тільки невелику частину того, що йому необхідно, як для життя, так і для роботи. Тому протягом усього свого свідомого життя. Людина планує свою кар'єру, працює над своїм характером, намагаючись зробити його більш поступливим. У процесі спілкування ми намагаємося бути більш уважними один до одного, намагаємося вислуховувати думку своїх опонентів. Все це пізнається тільки з досвідом, і, звичайно ж, вийшовши за поріг школи, колишній учень не має такого життєвого досвіду, як людина, якій виповнилося 30 років.

Перед тим, як ставити собі питання про те, як навчитися швидко вчитися, необхідно розуміти, що регулярне прагнення до самовдосконалення може дати позитивні результати. Наприклад, ви сьогодні вирішили, що з завтрашнього дня починаєте вивчати новий для себе іноземну мову або вдосконалити той, який входив до шкільної програми. Природно, якщо ви, прокинувшись завтра, змініть свої плани, і не прикладіть ніяких зусиль для вивчення іноземної мови, то він так і залишиться для вас незнайомим і дуже важким. Але, якщо ви стримаєте своє слово і почнете по 10 слів щодня вивчати зі словника з іноземної мови, то через місяць ви вже будете знати 300 слів, а через рік - 3600. До речі, це стосується не тільки навчання, а й виконання тез завдань, які здаються для вас непосильними - прагнете до вдосконалення своїх особистісних якостей, і ви станете розумним і цікавим для спілкування людиною. 


» » Як навчитися вчитися?