Як вилікувати ясна?

Фото - Як вилікувати ясна?

У людей досить часто зустрічаються ті чи інші захворювання ясен. Згідно зі статистикою, вони спостерігаються у 90% населення, і лише 20% з них відправляються в клініку на своєчасне лікування, інші ж або ігнорують таку проблему, або відвідують лікаря, коли недуга перейшов у важку стадію. Захворювання ясен завжди супроводжуються низкою ознак, а лікування передбачає комплексну терапію з проведенням ефективних процедур.
Гінгівіт

Одним з найпоширеніших захворювань є гінгівіт. Він провокує запалення ясен. Виникає така недуга при поганій гігієні рота, курінні і вживанні надмірної кількості їжі. При наявності гінгівіту у хворого спостерігаються такі симптоми:

  • кровоточивість ясен;
  • розростання ясенних сосочків;
  • набряклість і почервоніння ясен;
  • неприємний запах з рота.

Як вилікувати гінгівіт? Сама терапія при такому недугу зводиться до професійної чищенні зубів, під час якої відбувається зняття кам'яних відкладень, м'якого і твердого нальоту. Після цього зуби полірують абразивними пастами. На наступному етапі здійснюється антисептична обробка запалених ясен і накладання компресів зі спеціальними лікарськими препаратами. У деяких випадках хворому може бути призначений прийом вітамінів та протизапальних засобів.

Пародонтит

Пародонтит - серйозне захворювання, при якому відбувається руйнування тканин, що оточують зуби. В результаті цього починається швидке утворення ясенних кишень, які поступово заповнюються гноєм. Пародонтит супроводжується наступними симптомами:

  • оголення шийки зуба;
  • біль в яснах;
  • рухливість зубів;
  • скупчення частинок їжі в ясенних кишенях.

При цьому спочатку хворий може спостерігати у себе тільки опухлі ясна і лише зрідка біль, але потім таке захворювання починає розвиватися стрімко і проявляються всі інші симптоми. Дуже важливо почати його лікувати при перших же ознаках, інакше можуть виникнути серйозні ускладнення. Терапія при такому недугу починається з видалення зубних відкладень і проведення аплікацій з протизапальними препаратами. Якщо хвороба знаходиться в запущеній стадії, то проводиться також усунення патологічних зубоясенних кишень за допомогою хірургічних методів. Нерідко може знадобитися установка спеціальних вуздечок і видалення сильно розхитаних зубів.

Пародонтоз

При такому захворюванні відбуваються зміни у формі і висоті ясен з оголенням шийок зубів. Головний симптом пародонтозу - атрофія кісткової тканини, яка виявляється тільки при рентгені. Лікування такої недуги відбувається за допомогою хірургічних методів, які передбачають використання остеопластических матеріалів. Вони сприяють швидкому утворенню кісткової тканини. Також лікування обов'язково має передбачати фізіотерапію (електрофорез, масаж і так далі), яка дозволить поліпшити кровообіг в тканинах пародонта.

Додаткову інформацію ви також можете дізнатися іздругіх наших статей:


» » Як вилікувати ясна?