Як підключити другий жорсткий диск?

Фото - Як підключити другий жорсткий диск?

Часто буває так, що одного жорсткого диска, який ви купили в комплекті з вашим ПК, вже не вистачає для розміщення на ньому різної інформації - відео, музики, ігор, програм. У цьому випадку виходом може стати покупка другого жорсткого диска. І зараз я вам розповім, як підключити другий жорсткий диск до комп'ютера.
Варіанти вирішення проблеми

Сучасні технології рухаються вперед семимильними кроками і сьогодні навіть у разі такої процедури, як підключення додаткового вінчестера (жорсткого диска), можна вибирати вже з декількох варіантів. По-перше, існує варіант заміни старого жорсткого диска на новий з великим обсягом, проте цю процедуру ми описувати не будемо, оскільки вона являє собою саме заміну диска на новий, а не установку додаткового. А от два інших варіанти - це саме встановлення додаткового диска або дисків.

Підключення зовнішнього жорсткого диска

Цей спосіб я поставив в початок нашого невеликого списку, тому що він самий простий і зручний. Зовнішній жорсткий диск (його ще називають USB HDD) - це дисковий накопичувач, що підключається до комп'ютера через роз'єм USB. Сьогодні зовнішні жорсткі диски випускаються вже готовими до негайного використання. Тобто, купили "внешник", прийшли додому, встромили кабель в роз'єм і користуйтеся на здоров'я. Тільки кілька рекомендацій. Не купуйте занадто великий зовнішній диск (від 2 Тб і більше) - вони поки ще не занадто стабільно працюють, та й термін їх служби часто нижче, ніж у дисків на 512 Гб або 1 Тб. Особисто я, коли прийшла пора купувати ще один вінчестер, зупинився на варіанті в 512 Гб, купив диск марки "Toshiba" - швидкий, надійний, з красивим і строгим дизайном. Було це 2 роки тому і він досі відмінно працює, ніяких нарікань. Скоро поїду за черговий "добавкою" - на цей раз візьму тошібовскій ж терабайтнік. Зовнішні жорсткі диски - це ідеальний варіант для тих, хто накопичує дуже багато даних. З недоліків "внешник" зазначу досить слабку протиударний захист і більш повільну швидкість зчитування інформації (а значить, і копіювання з / на зовнішній диск). І ще: USB HDD може використовуватися тільки для зберігання даних, операційну систему на нього ставити не можна.

Підключення внутрішнього диска


Тепер перейдемо до дисків внутрішнім. Перед тим, як встановити другий жорсткий диск, визначимося з його обсягом і типом (форматом). Що стосується обсягу, то тут все просто - вибираєте потрібний і все, благо внутрішні жорсткі диски при будь-якому обсязі працюють досить добре. Краще, звичайно, не вибирати диск максимального обсягу і занадто маленький, оскільки в першому випадку це диски більш нові і, хто знає, як вони поведуть себе в роботі, а в разі мінімального обсягу подумайте: а чи не доведеться через півроку-рік бігти за новим диском? Що стосується форматів, тобто диски IDE, а є SATA. Якщо у вас комп'ютер не дуже старий, раджу вибрати SATA, як більш швидкий і сучасний варіант. У будь-якому випадку, краще заздалегідь дізнатися, який формат підтримує ваша материнська плата і які роз'єми на ній стоять.

Інструкція по підключенню

Тепер поговоримо про власне установці диска. Як підключити другий жорсткий диск до комп'ютера? Спочатку одне важливе правило: не ставте жорсткі диски дуже близько один до одного, щоб уникнути перегріву. Якщо є два вільних гнізда поруч, краще встановіть новий диск у дальню клітинку, щоб середня залишилася вільною і була можлива нормальна циркуляція повітря. Встановіть жорсткий диск в клітинку і закріпіть його там за допомогою гвинтів. Тепер підключаємо диск до материнської плати і до блоку живлення за допомогою кабелів з роз'ємами. Якщо у блоку живлення немає ще одного кабелю SATA, купіть перехідник SATA-Molex - це вирішить вашу проблему. Цей перехідник знадобиться, щоб з'єднати блок живлення з жорстким диском. Для підключення диска до материнської плати знадобиться кабель SATA з Г-подібним роз'ємом (можете запитати у продавця заздалегідь, якщо його немає в комплекті, щоб потім не бігти в магазин). Залежно від того, куди ви увіткнете цей роз'єм на жорсткому диску (там все підписано), він буде сприйматися комп'ютером або як провідний жорсткий диск - Master, на який можна ставити операційну систему, або як ведений - Slave, використовуваний для зберігання даних. Ну ось - тепер ви знаєте, як підключити другий жорсткий диск до комп'ютера.


» » Як підключити другий жорсткий диск?