Як заправити лазерний принтер?

Фото - Як заправити лазерний принтер?

Багато володарі лазерних принтерів займаються їх заправкою. Про те, як заправити лазерний принтер, розповість наша стаття.

Картриджі лазерних принтерів спеціально виділені в окремі знімні блоки в більшості моделей, оскільки там розташовані елементи, які вимагають періодичної заміни. При цьому немає необхідності міняти якісь інші елементи принтера.
Тонер

Тонер - це мелкодисперсная суміш різних елементів: графіту, смол, железосодержащего порошку і деяких інших елементів. Для різних фірм і різних моделей лазерних принтерів складу тонера відрізняється завжди.

Тонер необхідно зберігати при кімнатній температурі в герметичній посудині. Слід уникнути робіт з тонером близько відкритого вогню або яких-небудь нагрівальних елементів. До заправки картриджа, щоб усунути грудки, ємність з необхідним тонером необхідно струсити кілька разів. Також слід пам'ятати, що не можна використовувати тонер для заправки з бункера старого тонера. Картридж необхідно заправляти тонером, який призначений для конкретної моделі. Як правило, обсяг для заправки картриджа вказано на самій ємності з тонером для заправки.

Процес заправки

Картридж, в більшості випадків, складається з двох половин, які з'єднані фіксують вставками або засувками, ось чому перед заправкою ці половини потрібно роз'єднати.

Далі, потрібно взяти половину картриджа, у якої прозора пластмасова пробка, і зняти її плоскогубцями. У утворилося при цьому отвір засипають тонер. Також його можуть засипати в поперечний отвір, яке відкриється, невеликими порціями. В останньому випадку пластмасова пробка не знімається. Ось як заправити картридж лазерного принтера.


Але можлива заправка картриджа без розбору. Для цього необхідно на корпусі стінки бункера для тонера просвердлити отвір 10-12 мм діаметром і в нього засипати тонер. Після цього отвір потрібно заклеїти скотчем. Очищення бункера також можна зробити через цей отвір. Ось де заправити лазерний принтер.

Очищення бункера і картриджа в цілому

Для очищення бункері необхідно зняти світлочутливий барабан, видаливши фіксуючі металеві вставки. Не зашкодить при цьому нанесене покриття і не допускайте знаходження барабана на яскравому світлі. Також не можна брати руками за робочу поверхню барабана. Потрібно пам'ятати, що ресурс барабана безпосередньо залежить від умов його роботи. Наприклад, при друку серії в 40-80 сторінок барабана зноситься менше, ніж при друку серії в 2-4 листа.

Після того, як Ви зняли барабан, його потрібно очистити від старого тонера. Чистку необхідно проводити м'яким матеріалом з невеликою кількістю тонера. Далі з пружинних фіксаторів потрібно витягти гумовий зарядний вал, який розташований біля барабана. Ресурс такого валу приблизно 32000 сторінок. Тепер потрібно зняти скребок для очищення - ракель (це металева пластина з пластиковою вставкою). Ось і відкритий доступ до бункера зі старим тонером.

Далі за допомогою пилососа очищають магнітний барабан однією з половинок картриджа. Якщо необхідно, замініть зовнішню оболонку циліндра самого барабана, яка зроблена з алюмінію.

Тепер залишилося зібрати половинки картриджа в зворотному порядку.

Тепер Ви знаєте, як заправити лазерний принтер!


» » Як заправити лазерний принтер?