Що таке депозитний рахунок?

Фото - Що таке депозитний рахунок?

Багато людей, маючи певну суму грошей, хочуть пустити її в оборот. При цьому не всякий зважиться відкрити на неї власний бізнес або заснувати якусь справу: ідея може не окупитися, а гроші просто пропадуть. Щоб отримувати прибуток і максимально убезпечити себе від усіляких ризиків, люди дуже часто відкривають депозитний рахунок і починають отримувати від нього дохід. У статті ми розглянемо, що таке депозитний рахунок і яким він буває.
Основне визначення

Депозитним рахунком прийнято називати внесок у банк грошових коштів під конкретний відсоток. Тобто банк ніби бере під відсотки суму і пускає її в оборот, за що виплачує вкладникові зазначений у договорі відсоток. Детальніше читайте про це в нашій статті Що таке депозит.

Умови таких договорів залежать від певного виду депозитного рахунку. Так що перш ніж відкривати рахунок, слід ознайомитися з цими видами.

Види депозитних рахунків

Депозитні рахунки можна класифікувати по терміну. Так, вони бувають довгі і короткі. Перші можуть діяти пару років, тоді як другі зазвичай не перевищують 6 місяців. Важливо знати, що чим довше термін, тим вище відсоток.

Вам буде корисна також наша стаття Як відкрити рахунок у банку.

Депозитні рахунки можуть бути поповнювати і непоповнювані. У першому випадку можлива наявність обмежень по сумі або по кількості поповнень в певний відрізок часу. У другому випадку вкладник не може додавати кошти на депозитний рахунок.

Крім того, бувають депозитні рахунки до запитання, термінові і з мінімальним залишком. Перші характеризуються низьким відсотком і являють собою як би передачу суми на зберігання банку, зате їх можна зняти коли захочеться. Для другого варіанту, як правило, передбачений непоганий відсоток, однак при вилученні суми раніше вказаних строків вкладник втрачає накопичений відсоток. Третій варіант є комбінацією перших двох, оскільки в даному випадку вкладник не може зняти конкретну суму раніше визначеного терміну, але до його закінчення може вилучити кошти понад цієї суми. По темі читайте нашу статтю Куди подіти гроші.


» » Що таке депозитний рахунок?