Як виглядає долар?

Фото - Як виглядає долар?
Дивіться відео

Як виглядає долар?

Американська валюта, долари - це всім відомі зелені «бакси». Але не всі знають, як виглядають 100 доларів або банкноти іншого номіналу і особливо мало, хто знає, як відрізнити справжні банкноти від фальшивих.

Як виглядають долари різного номіналу

На всіх доларових банкнотах (на нових і старих) зображені американські президенти різних років правління (на фронтальній стороні). Реверс (зворотна сторона купюри) абсолютно всіх банкнот об'єднує традиційний напис «На бога уповаємо». До того ж всі сучасні купюри оснащені рельєфними відбитками в районі портретів президентів, які відчуваються на дотик.


Як виглядає 1 долар: найдрібніша американська купюра, на аверсі (лицьовій стороні) якій зображений перший американський президент Джордж Вашингтон. Крім портрета на банкноті є чотири цифри «1» в кожному з кутів,Фото - Долар а також традиційні друку, порядковий номер і т. д. На реверсі банкноти зліва зображений так званий «масонський» символ - піраміда з усіченою вершиною і оком, а праворуч - герб країни.

Найпоширенішими банкнотами американської валюти, у тому числі і самими підробляють, є купюра номіналом 20 доларів. На її лицьовій стороні зображено обличчя 7-го президента Сполучених Штатів - Ендрю Джексона. На реверсі знаходиться зображення Білого дому. Фото - доларНа даний момент у всьому світі в обороті банкноти, надруковані в 1996-2009 рр. До речі, на даному казначейському квитку американського банку не завжди був зображений Джексон. У 1905 р її аверс прикрашав портрет Вашингтона, а в 1914 - Гровера Клівленда. До того ж, розміри і малюнки на звороті самої банкноти змінювалися протягом історії.

Як виглядають 50 доларів: це друга за номіналом купюра американського банку (після 100 доларів). На передній стороні банкноти зображено портрет 18-го американського Фото - доларпрезидента Улісса Гранта, а на її звороті - американський Капітолій (будівля, де засідає американський Конгрес). Термін служби 50-доларових купюр становить приблизно 55 місяців, після чого вони стають непридатними і знищуються спеціальною службою банку.

Як виглядає 100-доларова купюра

100 доларів - це найбільша банкнота, яка знаходиться в ужитку Американського національного банку з 1969 року. Фото - ДоларНа аверсі її зображений Бенджамін Франклін, і це єдиний випадок, коли купюру США не прикрашає обличчя її колишнього президента, а видатного політичного та наукового діяча. На зворотному боці зображено Індепенденс-хол - будинок, у якому була підписана декларація про незалежність США і Конституція.

8 жовтня 2013 в обіг була введена 100-доларова купюра нового зразка, яка має кілька відмінностей від старої.

Як виглядає новий долар

  • на аверсі її знаходиться синя тривимірна захисна стрічка, що йде вертикально;
  • близько портрета Франкліна зображена золотиста «чорнильниця з дзвіночком»;
  • число «100» з обох боків купюри змінює свій колір із зеленого на золотистий (переливається).

» » Як виглядає долар?