Як виростити апельсин?

Фото - Як виростити апельсин?

Фрукти люблять усі - і дорослі і діти. І якщо питанням про те, як є апельсин, задаються зазвичай тільки діти, то на питання, як виростити апельсин, відповідь не знають і багато дорослих. Насправді виростити цитрусове дерево в домашніх умовах досить просто, важливо дотримуватися деякі рекомендації.
Як посадити насіннячко?

Для того, щоб виростити апельсин, знадобляться кілька кісточок. Їх слід помістити в відстояну воду і залишити на ніч. На наступний день їх можна посадити в невеликий горщик із землею на глибину 2-3 см.

Для дерева підходить спеціальний грунт для цитрусових, який продається в будь-якому квітковому магазині.

Як доглядати за паростком?

Росток з'являється через 2-3 тижні. Ймовірність його появи стає вище, якщо створити особливу вологу атмосферу. Для цього необхідно полити грунт відстояною або кип'яченою водою кімнатної температури і обернути горщик плівкою або целофановим пакетом. Потім розсаду слід прибрати туди, де тепло й темно.

Вдень можна залишати горщик на сонці, а ввечері обов'язково прибирати плівку, щоб земля дихала. Вже через рік паростки зміцніють, і їх можна буде пересадити в різні горщики великого обсягу.

Особливі умови

У догляді за цитрусовим деревом є кілька важливих моментів.

  1. Своєчасний полив - влітку і весною дерево потрібно поливати рясніше, а взимку і восени - тоді, коли земля в горщику буде сухою.
  2. Правильний рівень вологості - апельсин любить вологе повітря, тому рекомендується обприскувати деревце водою 1-2 рази на день. 1 раз в 3 тижні можна обполіскувати рослина в душі, прикривши грунт пакетом або плівкою.
  3. Підживлення рослини - слід придбати органічні суміші для підгодівлі цитрусових дерев.

Коли з'являться перші плоди?

Зазвичай апельсинове дерево плодоносить на 7-10 рік при правильному догляді і своєчасній щеплення. Чекати смачних і великих апельсинів «як у магазині» не варто: дереву потрібно багато часу, щоб звикнути до «домашнім» умовам і почати плодоносити.

Вирощування апельсина будинку - трудомістка і довгий заняття, але трохи терпіння і зусиль виправдає прекрасний результат у вигляді соковитих помаранчевих плодів з власної грядки!


» » Як виростити апельсин?