Які є федерації?

Фото - Які є федерації?

Ми живемо в Російській Федерації. Але мало хто знає, що означає це слово, чому наша країна була так названа, чи є в світі ще країни з подібним пристроєм держави і які є федерації. Сьогодні ми якраз про це і поговоримо.
Визначення та ознаки федерації

У перекладі з латини «федерація» означає об'єднання, союз і являє собою форму державного устрою, при якій всі частини федеративної держави - це державні утворення, які мають юридично деякої політичної самостійністю.

Слід знати, що у федеративній державі є 2 системи вищих органів влади, а саме федеральні і суб'єктів федерації. Спільно з федеральною конституцією у всіх суб'єктів федерації є право видавати свої нормативні правові акти, що відносяться до установчого характеру, тобто конституції, основні закони, статути. У суб'єктів федерації найчастіше є власний інститут, столиця, громадянство, герб, виняток становить лише суверенітет.

Види федерацій

Розглянемо поняття і види федерацій більш ретельно. Статус суб'єктів федеративної держави буває симетричним і асиметричним. У першому випадку суб'єкти мають рівним конституційно-правовим статусом, як, наприклад, США чи Федеративна Демократична Республіка Ефіопія. У другому випадку конституційно-правовий статус входять у федерацію суб'єктів різний, наприклад, в Республіці Індії, Федеративній Республіці Бразилії.

За особливостями формування федерації бувають територіальні, національні і змішані. Коли формуються територіальні федерації, то використовується територіальний географічний ознака (США, Німеччина), в національних - національний ознака (колишні республіки СРСР, Югославія, Чехословаччина). У змішаних федераціях формування відбувається за обома ознаками (Росія).


Також федерації діляться і за способом їх утворення. Існують договірні і конституційні федерації. Як правило, конституційні федерації найчастіше виникають на базі існуючого раніше унітарної держави або імперії. У конституціях таких федерацій зазвичай прописаний принцип територіальної цілісності країни, і вони не можуть вільно вийти зі складу держави (Бразилія, Німеччина, Росія).

У той час як договірні федерації виникають унаслідок об'єднання в одне раніше незалежних держав, для чого підписується спеціальний договір, в якому можуть бути прописані умови входу і виходу держав зі складу федерації (США).

Крім того, типи федерацій можуть мати ступінь централізації і діляться на централізовані (Індія, Росія, Аргентина, Японія) і децентралізовані (США, Швейцарія).

Сучасні федерації

Зараз не кожен зможе назвати, в яких країнах федерація існує, а їх досить багато, причому не тільки в Європі (в Австрійській Республіці, Федеративній Республіці Німеччині, Королівстві Бельгії), але і в Африці в таких країнах як Судан, Федеративна Республіка Нігерія, Союз Комори, Південний Судан, Сомалі, а також в Азії, а саме в Малайзії, Ісламській Республіці Пакистан, в Об'єднаних Арабських Еміратах.


» » Які є федерації?