Як болить печінка?

Фото - Як болить печінка?

Гепатит і цироз були і залишаються одними з найстрашніших захворювань, які забирають життя людей. Звичайно, вони піддаються лікуванню, але тільки в тому випадку, коли лікування розпочато на початковій стадії. Якщо у вас хоч найменша підозра на захворювання печінки, треба чітко знати, які їхні симптоми, як болить печінка. Тоді ви зможете відразу ж звернутися до лікаря і вилікувати злощасне захворювання.
Симптоми захворювання печінки

На початковому етапі захворювання, печінка може навіть зовсім не подавати сигналів болю. Так може тривати досить довго, поки уже зовсім не стане ясно про походження неприємних симптомів. Про проблеми з печінкою може сказати тупа або, навпаки, гострий біль під ребрами в правому боці. Створюється відчуття, що під ребрами щось сильно розпирає. Часом це так і є, просто хвора печінка часто буває збільшеною.

Якщо болить під ребрами з боку спини, то це теж можуть бути печінкові болі. Ще один дуже неприємний симптом хвороби печінки - відрижка сірковуглецем, тобто з'являється запах тухлого яйця. Білки очей і шкіра можуть бути жовтими, з'являється свербіж шкіри, дратівливість, головний біль, нездужання у м'язах, слабкість і відчуття, що м'язи «викручує». При проблемах з печінкою може з'являтися слабкість і млявість, тому подумати можна і на застуду, і на втому, але тільки не на печінку. Треба дуже уважно прислухатися до організму, щоб зрозуміти, що проблеми серйозні.

Особливості болів

Дуже часто пацієнти скаржаться на тупий біль під ребрами, коли болить печінка. Симптоми, які вони описують, належать саме до гострих захворювань. Загострення трапляються при вживанні гострої, жирної, копченої, сильно солоної їжі, при заняттях спортом, при іншій великому фізичному навантаженні. При таких гострих станах треба звертатися до лікаря. А ось хронічні захворювання можуть проходити абсолютно безболісно. Тому так часті запущені випадки хронічного гепатиту. Адже це захворювання протікає мляво, але в цей час все менше залишається здорових клітин печінки. Такий хронічний гепатит призводить до цирозу, до раку, до жирової дистрофії печінки.

Симптоми, при яких треба йти до лікаря

А тепер перерахуємо всі симптоми, щоб знати, як болить печінка, і при яких станах треба терміново йти до лікаря. Це сильна блювота з жовчю, ріжучий біль під правими ребрами, жовті білки очей і шкіра, поява численних судинних зірочок на шкірі, висока температура і тупий біль у правому підребер'ї. Якщо хоча б один пункт цього списку у вас виявився, без зволікання вирушайте до лікаря.


» » Як болить печінка?