Як купати морську свинку?

Фото - Як купати морську свинку?

Всім власникам морських свинок треба пам'ятати, що назва цього виду гризунів - образне. Воно не говорить про те, що тварини люблять воду. Як і всі гризуни, вони ставляться до неї досить скептично. У природі гризуни можуть долати водні перешкоди, але спілкування з водоймами не є їх улюбленим заняттям. Тому треба знати, як купати морську свинку, і робити це дуже обережно.
Де і як купати?

Для миття треба приготувати окрему ємність, наприклад, невеликий тазик, коритце, чашку. Вода, в якій можна купати морських свинок, повинна бути в міру теплою, але, ні в якому разі не гарячою і не холодною. Морські свинки, за своєю природою, дуже полохливі. Тому різкі зміни, як в положенні тіла, так і в навколишньому середовищі, можуть їх сильно налякати. А це, в свою чергу, може викликати різні проблеми зі здоров'ям і неприємності під час купання - укуси, дряпання, крики і багато іншого. Поливання тварини з крана, або сильним струменем з душу неприйнятно. Ви можете не тільки налякати, але і залити воду у вуха, ніс, очі. Це зовсім не потрібно вашому вихованцеві. Краще використовувати кухлик, і поливати акуратно.

Миття

Для миття свинки треба використовувати спеціальні шампуні для морських свинок і кроликів. Якщо мити вихованця милом або звичайним шампунем, то на шкірі може з'явитися лущення і навіть лупа. Морська свинка почне свербіти і може розчесати до крові деякі ділянки тіла.


Треба нанести шампунь на хутро свинки, виключаючи мордочку, і потихеньку помасажувати хутро. Ніжно, водою, змити шампунь. Змивати треба ретельно, щоб не залишилося на тваринному ні краплі шампуню. Самцям треба гарненько помити шерсть навколо крайньої плоті. Там часто накопичуються залишки життєдіяльності тварини, утворюючи скоринки. Вони можуть травмувати саму ніжну шкіру. Помийте так само лапки, ніжно потріть кігтики. Ні в якому разі не мильте і не мочіть вуха! За ними потрібен зовсім інший догляд, як і за носом і очима.

Після таких водних процедур треба обов'язково висушити тварина. Спочатку промокніть його рушником, потім тихесенько висушіть все хутро феном. Якщо фена немає, або тварина його сильно боїться, то просто укутайте свинку в сухий рушник. Ваш вихованець із задоволенням влаштує в ньому нірку і буде обсихати в теплому місці. Після миття, розчешіть вихованця спеціальним гребінцем. Відразу після таких процедур, виносити свинку на відкрите повітря або в приміщення з протягами можна. Треба почекати не менше доби!

Залишилося обговорити, купають чи морських свинок часто. Це треба робити регулярно, але, звичайно ж, не кожен день. Раз на два тижні буде достатньо. Виставкових свинок купають за кілька днів до виставки. Навіть якщо у вашого вихованця дуже коротка шерсть, або її немає взагалі (є й такі породи), то догляд за вихованцем, в тому числі і купання, обов'язковий. Адже морські свинки досить охайні тварини. Вони дуже не люблять жити в бруді і носити цей бруд на себе.


» » Як купати морську свинку?