Що таке шансон?

Фото - Що таке шансон?

Шансон - це пісня (у перекладі з французької). Ті, хто цікавиться тим, що таке шансон, повинні знати, що це слово вживається в двох значеннях.

  • Значення перше: шансон епохи Відродження і пізнього Середньовіччя. В ту пору шансоном називалася пісня, що виконується французькою мовою, пісня світська і неодмінно багатоголоса. Причому в період свого становлення цей жанр розвивався з одноголосий пісень труверів. Відомі шансоньє тієї пори - Гійом де Машо, Жиль Беншау, Окегем, Віллар, Жоскен та інші.
  • Значення друге: естрадна французька пісня в стилі кабаре. Жанр шансону в кінці ХІХ століття почали використовувати співаки французьких кабаре. З кабаре шансон прікочевалі на естраду ХХ століття.

Розрізняють два жанри шансону. Це класичний шансон, де велика увага приділяється текстам пісень, які виконує, як правило, сам автор. Типові класичні шансоньє - Лео Ферре, Жак Брель, почасти Сальваторе Адамо і Шарль Азнавур.

Інший жанр шансону - так званий "новий шансон" молодого покоління французьких естрадних артистів, які, зберігши трепетне ставлення до текстів пісень, привнесли в шансон елементи року, електронну музику, різні етнічні ритми.

Що таке шансон російську? Це збірна назва для різних жанрів російської музики: міського романсу, бардівської, емігрантської, військової і навіть естрадної пісні.


» » Що таке шансон?