Як запустити windows в безпечному режимі?

Фото - Як запустити windows в безпечному режимі?

Безпечний режим завантаження персонального комп'ютера являє собою діагностичний запуск ОС, який дозволяє позбавитися від різних неполадок. У більшості випадків, його використовують, коли Windows функціонує зі збоями при звичайній завантаженні або взагалі не запускається. Safe Mode (безпечний режим) передбачає застосування стандартних налаштувань, а також мінімальної кількості утиліт, необхідних для нормальної роботи ОС.
Windows XP

 1. Включаємо персональний комп'ютер. Не чекаючи повного завантаження, натискаємо кнопку на клавіатурі F8. Надалі ми побачимо чорний екран із запропонованими варіантами. Вибираємо відповідний пункт, натискайте Enter. Це найбільш простий і поширений метод, що надає можливість запустити безпечний режим Windows XP.
 2. Перебуваючи в Windows, натискайте на «Пуск», потім на «Виконати». У що з'явилася рядку набираючи команду msconfig і натисніть Enter. У віконці знайдіть вкладку BOOT.INI. (Завантаження). Відзначте галочкою пункт / SAFEBOOT (Завантаження в захищеному режимі). Натисніть кнопку «ОК» і перезавантажте персональний комп'ютер. Ці дії дозволять включити безпечний режим Windows XP.

Windows 7

Спочатку необхідно перезавантажити комп'ютер. Можна також в меню «Пуск» вибрати команду «Перезавантаження». У процесі включення натискайте і утримуйте клавішу F8. Якщо телефон значок Windows, то всі дії повторіть заново, поки вам не вдасться запустити безпечний режим Windows 7.

Зверніть увагу на те, що якщо ви використовуєте ноутбук, то вам доведеться скористатися поєднанням клавіш Fn + F8.

Windows 8

 1. Якщо ваш персональний комп'ютер завантажується, то запустити безпечний режим Windows 8 можна таким чином. Наведіть курсор миші в лівий нижній кут монітора, почекайте пару секунд і виберіть пункт «Параметри» і «Вимкнення». Потім затисніть «Shift» на клавіатурі і, не відпускаючи її, натисніть «Перезавантаження». Надалі потрібно вибрати «Діагностика» і «Параметри завантаження». На наступному екрані вам запропонують можливість перезавантажити комп'ютер. У четвертому рядку вказано пункт «Безпечний режим». Натискайте «Перезавантажити». У налаштуваннях завантаження можна вибрати параметри, яким відповідають клавіші F1 - F9. Безпечний режим закріплений за четвертою рядком, відповідно, щоб запустити Windows в безпечному режимі, користувачеві досить затиснути F4.
 2. Включити безпечний режим Windows 7 і 8 можна за допомогою «Зміни системи» (представлена утиліта запускається в командному рядку командою msconfig.exe). Запустивши утиліту, перейдіть на вкладку «Завантаження» і в настройках завантаження відзначте пункт «Безпечний режим». Потім натисніть кнопку «OK». Надалі ви побачите пропозицію перезавантажити персональний комп'ютер. Вибирайте один з доступних варіантів - «Вихід без перезавантаження» або «Перезавантаження», залежно від того, чи плануєте ви перезапустити ПК прямо зараз або через деякий час. При наступному запуску Windows буде завантажуватися в безпечному режимі.

Додаткову інформацію про вхід в безпечний режим можна знайти в статті Як увійти в безпечний режим.

Основні варіанти завантаження

Кожен користувач має можливість вибрати один з декількох доступних варіантів завантаження ОС. Давайте розглянемо їх більш детально.

 1. Безпечний режим. Для включення ОС застосовуються тільки найбільш важливі програми і драйвера.
 2. Safe Mode з підвантаженням мережевих драйверів. Для включення ОС застосовуються деякі драйвера і програми, що дозволяють працювати з локальною мережею та інтернетом.
 3. Safe Mode з командним рядком. ОС запускається в безпечному режимі. Додатково завантажується файл Cmd.exe.
 4. Режим VGA. Включення системи відбувається за допомогою поточного драйвера відеокарти (роздільна здатність дисплея - 640 x 480). Даний варіант є найбільш корисним в тих ситуаціях, коли задаються настройки, які не підтримуються монітором (слід зауважити, що в безпечному режимі в обов'язковому порядку завантажується драйвер Vga.sys).
 5. Запуск останньої успішної конфігурації.
 6. Відновлення каталогів. Даний варіант рекомендується застосовувати виключно на контроллерах домена Windows. Завдяки цьому домену здійснюється відновлення служби каталогів.
 7. Включення протоколювання завантаження. При виборі певного варіанту завантаження в безпечному режимі, а також при включеному цьому параметрі, запускається протоколювання завантаження. Для заощадження результатів застосовується файл Ntbtlog.txt, який можна знайти в папці% SystemRoot% (папка відкривається через win + r).
 8. Режим налагодження. В операційній системі запускається режим налагодження. Всі відомості можна відправити по послідовному кабелю на інші персональні комп'ютери, на яких також працює відладчик. У цій ситуації застосовується порт СОМ2.
 9. Звичайна завантаження ОС. Система запускається в стандартному режимі.
 10. Перезавантаження. Здійснюється перезавантаження персонального комп'ютера.
 11. Повернення до вибору ОС. На комп'ютері, який налаштований для роботи з декількома операційними системами, здійснюється повернення до меню завантаження.

» » Як запустити windows в безпечному режимі?