Як прив'язати мотузку?

Фото - Як прив'язати мотузку?

Альпіністи і туристи в своєму арсеналі завжди мають мотузки, які допомагають їм здійснювати сходження. Але щоб мотузка мала високий показник надійності, необхідно навчитися зав'язувати нею вузли. Існує велика кількість вузлів, які застосовуються в різних ситуаціях. У цій статті ми розповімо, як прив'язати мотузку до опори (дереву, колоді).
Види нескладних вузлів

Найпростіший вузол для прив'язування мотузки до опори - це одинарний багнет. Для цього опору обмотуєте один раз мотузкою, кінець якої пропускаєте в утворену петлю. Потім затягуєте кінець. При навантаженні основна мотузка буде затягувати вузол, що не розв'яжеться. Тут важливо, щоб навантаження була постійною.

Точно так же в'яжеться подвійний, потрійний, четверний багнет. Чим більше витків, тим міцніше вузол. Наприклад, одинарний і подвійний багнет заборонені до використання альпіністами в Австрії: вважається, що ці два вузли не надто надійні, вони нібито можуть самі розв'язуватися. Але така заборона діє тільки в цій країні. Якщо є необхідність збільшити надійність, можна використовувати потрійний або четверний багнет.

Найкраще затягнути на кінці контрольний вузол. Як зробити вузол? Просто кінець мотузки зав'язується звичайним потрійним вузлом навколо основної мотузки. Це стовідсоткова гарантія, що основною вузол не розв'яжеться.

Зате багнет дуже легко розв'язується, якщо його звільнити від навантаження. Тому його часто використовують альпіністи, якщо прокладається маршрут через переправу. Якщо є необхідність збільшити міцність вузла, щоб він зміг витримати великі навантаження, то опору обмотують мотузкою кілька разів, а потім затягують вузол.

Є ще один простий вузол, який можна віднести до категорії "традиційних" - це звичайна зашморг. Щоб її зав'язати, необхідно скласти мотузку у вигляді двох петель і кілька разів обмотати їх вільним кінцем мотузки, а потім цей кінець просунути у верхню петлю і закріпити, потягнувши за петлю нижню.

Якщо вас цікавлять й інші види вузлів, рекомендуємо почитати дві статті: Як в'язати морські вузли і Як зв'язати мотузку.


» » Як прив'язати мотузку?