Як порахувати квадратні метри?

Фото - Як порахувати квадратні метри?

Час від часу перед нами постає проблема, як порахувати квадратні метри: при розрахунку оплати за комунальні послуги або під час ремонту, коли потрібно порахувати, скільки рулонів шпалер потрібно, щоб обклеїти стіни, або скільки банок фарби.

Насправді, всі ці дані вказані в технічному паспорті, де дана чітка планування квартири, зазначено кількість квадратних метрів кожної кімнати і загальна площа квартири.
Як порахувати квадратні метри стін

Якщо ж паспорта немає, а вам все одно потрібно дізнатися, наприклад, як порахувати квадратні метри стін, то зробити це, на самій-то справі, не так складно. Для цього вам знадобляться шкільні знання геометрії. А саме - формула площі прямокутника S = a * b. Тобто, вам потрібно висоту ваших стін помножити на ширину. Для цього потрібно зробити наступне:

  1. Виміряти ширину стіни. Найкраще це робити по лінії підлоги або стелі, так як ці лінії найбільш перпендикулярні.
  2. Змінити висоту стіни. Це відстань від підлоги до стелі. Як правило, в "хрущовках" це 2,5 м, в "брежневках" - 3 м, в "сталінках" - 3,5 або 4 м. Але найкраще виміряти самостійно, щоб не прогадати.
  3. Дізнатися площу. Отримані величини слід перемножити між собою - і у вас є сума квадратних метрів однієї стіни.
  4. Сума площ. Так як в кімнаті не одна стіна, а чотири, то ті ж операції потрібно зробити з іншими стінами, а потім скласти отримані 4 площі. В результаті у вас будуть квадратні метри стін всієї кімнати.
  5. Відняти надлишки. У кожну кімнату є, як мінімум, один вхід. У сучасних квартирах дуже модні перепланування з різними арочними та іншими прорізами. Природно, якщо вам потрібно розрахувати кількість рулонів шпалер, то це відстань вам не потрібно. Тому вимірюєте висоту і ширину отвору, перемножуєте їх і отримане число вичитаєте із загальної кількості метрів стін.

Як бачите, нічого складного в цьому немає. Якщо вас цікавить, як порахувати квадратні метри кімнати, то це ще простіше.

Як порахувати квадратні метри кімнати


Основна формула все та ж. Тільки тепер нам потрібні довжина і ширина статі.

  1. Вимірюємо ширину. Якщо у вас уздовж стіни стоять меблі, не варто відразу ж її кудись перетягувати. Ви цілком можете виміряти ширину по стіні або стелі - кімната же складається з прямокутників, і паралельні сторони у нього рівні.
  2. Вимірюємо довжину. Вимірюємо суміжну стіну / підлога / стелю.
  3. Знаходимо площу. Перемножуємо отримані цифри - і все.

Якщо вам потрібно порахувати квадратні метри всієї квартири, той принцип той же: вважаємо кожну кімнату, коридорчики і кладовки, а потім все разом складаємо.

Ось так все просто.


» » Як порахувати квадратні метри?