Як міняти лампочки?

Фото - Як міняти лампочки?

Джерело світла в нашому житті відіграє дуже важливу роль, і сучасна людина відчуває моторошний дискомфорт з його відсутністю. Проблема виходу з ладу лампочки освітлення найпростіша і найбільш поширена електрична несправність. Щоб швидко відновити брак світла, необхідно знати, як міняти лампочки.
Поради

Місця встановлення і самі лампочки, в даний час, настільки різноманітні по конструкції, споживаної потужності і необхідному напрузі, матеріалу, принципу роботи. Всі ці характеристики необхідно знати при заміні лампи.

Лампочки бажано міняти вдень при достатньому джерелі природного освітлення. Для заміни потрібні плоскогубці з ізольованими ручками, викрутка, ліхтарик (для роботи в темних приміщеннях - комора, ванна, підвал), змінна лампочка, гумові рукавички.

Перед зміною лампочки необхідно знеструмити ділянку електропостачання (відключити автоматичний вимикач в електрощитку або викрутити пробки). Заміна лампочки передбачає зняття деяких частин конструкції світильника (плафони, захисні каркаси).

Лампа розжарювання

Перегоріла лампочка викручується проти годинникової стрілки однією рукою, іншою рукою фіксується патрон. Як міняти лампочки, якщо в багатьох випадках колба лампи розжарювання може пошкодитися (тріснути, «вибухнути») і від'єднатися від патрона. У такому випадку, притримуючи патрон руками, залишки колби видаляєте за допомогою дрантя. Очі повинні бути захищені окулярами. Цоколь старої лампочки викручуєте плоскогубцями. Це убезпечить пальці від пошкоджень і додасть зусилля на цоколь, якщо він вкручений туго або «прикипів». Вкручується змінна лампочка за годинниковою стрілкою до упору. Сильно старатися не треба, тому що можна пошкодити колбу.

Енергозберігаючі лампи


Конструкція енергозберігаючої лампи має стандартний цоколь Едісона, а замість колби лампи розжарювання у неї компактна люмінесцентна трубка. Заміна її трохи легше, ніж лампи розжарювання, так як в районі цоколя вона має блок розташування дроселя, який допомагає міняти лампочку зручністю хвата.

Заміна ламп у вбудованих світильниках

Більше знань, як міняти лампочки, потрібно при їх заміні у вбудованих (точкових) світильниках. Тут треба врахувати тип цоколя. Він може бути різьбовій різного діаметру. Також популярний штирькової з різною кількістю штирьків. Лампа може бути як світлодіодна, галогенна, так і люмінесцентна. Необхідна електрична потужність для них теж різна, 12В або 220В. Підібрати ідентичну лампочку треба або по упаковці від згорілої (де вказана маркування) або за зразком.

Вбудовані світильники кріпляться в стелі за допомогою двухпружінних розпірок. Світильник треба взяти за краї і повільно тягнути вниз. Іноді можна не витягувати його повністю, певної довжини вистачає, щоб викрутити лампу з гвинтовим цоколем. Якщо світильник витягнутий повністю, то, укрутивши нову лампочку, треба стиснути пружини до цоколя і вставити в монтажний отвір, повільно вставити світильник у стелю.

Штирьковим лампочка фіксується у світильнику стопорним кільцем. Його необхідно стиснути пальцями і витягнути. Лампочка повисне на проводках. Від'єднуєте лампу від клеми. Нову під'єднуєте і топиться в плафон, фіксуєте стопорним кільцем.


» » Як міняти лампочки?