Що таке роман?

Фото - Що таке роман?

Слово "роман", яке прийшло до нас з французької мови, має кілька значень. Напевно кожен з нас коли-небудь купував роман в книжковому магазині або чув, що у когось зав'язався роман.

Розглянемо докладніше значення цього слова.
Роман як літературний жанр

Роман - це літературознавчий термін, що означає один з епічних жанрів (поряд з розповіддю, повістю, новелою).

Спочатку під романом малися на увазі тільки ті твори, які були написані на живому романському мові, на відміну від духовних канонічних або наукових творів, написаних латиною. Романські повісті та оповідання з "легкими" сюжетами поширювалися в колах простих людей, які не знають латині. Пізніше прикметник "романський" набуло самостійного значення. Так виник цей жанр оповідних творів на будь-якій мові.

У сучасному значенні під романом розуміється вигадана (або заснована на реальних подіях, але з часткою вимислу) історія з цільним сюжетом, розгорнуто описує картину життя і охоплює долі, як правило, кількох дійових осіб.

Роман може бути психологічним, битоопісательной, пригодницьким. Написаний він може бути як у прозі, так і у віршах (згадаймо роман у віршах Пушкіна "Євгеній Онєгін").

Якщо ви зацікавилися цим літературним жанром всерйоз і роздумуєте над тим, як створити власний твір у цьому жанрі, зверніться до статті Як написати роман.

А про літературний течії, що має співзвучне назву, ви дізнаєтеся у статті Що таке романтизм.

Роман у значенні любовних відносин

Якщо ви почули, що у чоловіка і жінки зав'язався роман, то це означає, що вони закохані один в одного і вступили в любовні відносини. Іноді слово в цьому значенні має іронічне забарвлення і припускає, що така любовна інтрижка триватиме недовго.

Роман - це також чоловіче ім'я, що прийшло з латинської мови. Про це читайте в статті Що означає ім'я Роман.


» » Що таке роман?