Як називають мешканців міст?

Фото - Як називають мешканців міст?

Людина вже звик називати інших людей, що живуть в певній місцевості, одним словом. Зазвичай в основу цього слова входить місце проживання. Слід сказати, що зі зміною часів і поколінь звичні назви жителів населених пунктів змінюються. Так, були старі назви, потім помінялося закінчення, і вже нову назву. І різні люди називають жителів того чи іншого міста по-різному. Але як називають жителів міст правильно? Давайте розбиратися.
Що береться в основу

Як вже зазначалося, береться за основу назву міста та додається закінчення. Наприклад, місто Москва, а жителів називають москвичами. Всі назви жителів певного міста чи місцевості можна узагальнити поняттям етнохороніма. Цей термін є загальною назвою для назв жителів населених пунктів. У російській мові немає чітких правил формування назв жителів міст, тобто таких правил, які вказували б так, а не інакше, але спостерігаються певні закономірності формування етнохоронімов.

Часто використовувані назви

Відповідаючи на питання про те, як правильно називати мешканців міст, можна сказати, що єдиної правильної відповіді немає. Є лише найбільш використовувані випадки. Розглянемо їх.

Зазвичай закінчення -ці додається до тих назвам міст, які мають закінчення -ено, -іно, -ево і ово. Наприклад, місто Іваново, а жителів називають івановці. Закінчення -ане, -чане, -яне в назвах жителів міст додається до назв міст, що закінчуються на -ськ, -цьк, -вск. Наприклад, місто Іркутськ, а жителів будуть називати іркутяне. Якщо місто дуже старий, то зазвичай у назви жителів додається закінчення -чи. Наприклад, москвичі. Якщо в назвах міст є елемент «усть», то до будь-якого етнохороніму додається суфікс -ц-. Тобто, жителів міста Усть-Абакана будуть називати устьабаканци і так далі.

Частим випадком є такий, коли назви жителів міст перефразують, використовуючи тільки корінь назви міста. Наприклад, є місто Красне. А людей, що проживають в цьому місті називати краснінци. Якщо говорять про якусь жительці міста, тобто про жінку, то зазвичай використовується мешканка міста, наприклад, Новгорода. Крім цього, етонохороніми можуть відбуватися і від назви місцевості або колишнього старої назви. Прикладом є жителі Архангельська - архангелогородци.


» » Як називають мешканців міст?