Що робити при отруєнні?

Фото - Що робити при отруєнні?

Отруєння будь-якою речовиною - це сильна струс для організму. Деякі випадки отруєння закінчуються вельми трагічно. Прояви - це як правило пронос, нудота, біль у животі і блювота. Ці симптоми проявляються через кілька годин після отруєння зараженою їжею. Відповідь на питання про те, на скільки ймовірна небезпека хвороби в основному залежить від типу хвороботворних організмів, від кількості спожитої їжі, від вашого віку і від стану вашого здоров'я. Основні причини зараження харчових продуктів зазвичай криються в їх неякісному виготовленні, зберіганні та транспортуванні. Основні бактерії, що викликають отруєння, - це сальмонели, стафілококи, кишкова паличка та паличка ботулізму. Що робити при харчовому отруєнні? Лікарі радять постільний режим, голодування, спокій і велику кількість рідини. Зазвичай хвороба може тривати від 2 до 5 днів, після чого наступає самолікування, але не варто ризикувати. Тому при перших симптомах отруєння необхідно насамперед викликати швидку допомогу. Але карета швидкої допомоги не відразу прибуде на підмогу, відповідно потрібно знати, що робити при отруєнні, якщо ви опинилися на самоті. Про це і поговоримо.
Дії при отруєнні

 • Лікарі радять у першу чергу покласти потерпілого на ліжко, навіть якщо він говорить, що почувається добре. Якщо отруйні речовини потрапили на слизові поверхні організму, необхідно промити їх водою.
 • При попаданні отрут в шлунок потрібно обов'язково викликати блювоту. Це виведе всі отрути з шлунка. Для того щоб вивести всю отруту, необхідні повторні промивання шлунка. Між кожним викликом блювоти хворий повинен випити 3-4 склянки води.
 • Це ми говорили про те, що робити при отруєнні їжею. Якщо ви отруїлися ліками, то промийте шлунок слабким розчином марганцівки. Якщо ви хочете повністю очистити шлунок, то необхідно випити до 3 літрів такого розчину. Також допоможе проносне. У нього лікарі радять додати активованого вугілля. Суміш запийте великою кількістю води. Також лікарі радять прийняти препарати, що підтримують серцеву діяльність. Розчин питної соди використовують для промивання шлунка у випадку отруєння неякісним алкоголем (метиловим спиртом).
 • Це - що потрібно робити при отруєнні. Але є і заборони. Якщо ви отруїлися їдкими речовинами, то чи не викликайте блювоту, інакше можна отримати пошкодження слизової оболонки стравоходу при зворотному русі речовин через нього.
 • Якщо потерпілий при харчовому отруєнні знепритомнів, потрібно покласти його на живіт або на бік. Людина може задихнутися, тому необхідно направити його голову вниз, підтримуючи при цьому руками.
 • Якщо людина отруїлася припікальними рідинами, то необхідно приготувати таку суміш. Змішайте 6 яєчних жовтків з 0,5 літрів води. Потерпілому потрібно випити цю суміш.
 • Після того, як промивання шлунка закінчено, потрібно подрібнити таблетки активованого вугілля і запропонувати їх потерпілому. Для того щоб зменшити вплив отрути на мозок, необхідно покласти на лоб хворого щось холодне. Це може бути лід або змочений холодний рушник.
 • Важливо знати і що робити після отруєння. Після отруєння потрібно виміряти температуру тіла потерпілого. Як правило, при отруєнні паралітичними речовинами температура тіла падає. У цьому випадку необхідно закутати потерпілого в щось тепле. Якщо ж температура тіла висока, потрібно покласти лід на пахові області, туди, де проходять головні кровоносні судини. Запропонуйте хворому холодної води. Її необхідно пити періодично.
 • Якщо лікарі так і не прийшли на допомогу, то при отруєнні потрібно зробити наступне. Після того як хворий прийме активоване вугілля, необхідно запропонувати йому глауберової солі. Вона позбавляє кишечник можливості всмоктування рідин. Розведіть одну столову ложку солі в половині склянки теплої води.
 • Якщо отрута потрапила в організм через дихальну систему, наприклад, це отруєння газом. Що робити? Необхідно вивести постраждалого на свіже повітря.
 • Якщо отрута потрапила на шкіру, то слід негайно змити його струменем води або видалити за допомогою шматка тканини. Промивати місце ураження слід з милом. Рану слід обмити холодною водою зі слаболужним розчином.
 • Якщо отрута потрапила в очі, то в першу чергу необхідно рясно промити їх водою, двох-процентним розчином питної соди або борної кислоти.

З багатьма симптомами отруєння можна впоратися своїми силами. Давайте подивимося в яких випадках необхідно звернутися до лікаря:

 1. Отруєння не проходить протягом тижня.
 2. Температура постраждалого тримається на позначці від 37,5 градусів і вище.
 3. Протягом двох днів у потерпілого спостерігаються сильний пронос і блювота. Домашні засоби лікування не допомагають.
 4. Якщо потерпілий - це дитина або літня людина. Не питайте у інтернет користувачів, що робити при отруєнні дитини, звертайтеся за кваліфікованою допомогою до лікаря!

У кожному разі, не пускайте ситуацію з отруєнням на самоплив, особливо, якщо це отруєння при вагітності. Що робити? Терміново викликати лікаря і сказати, що Ви вагітні!


Ніколи не відомо, чим все може закінчиться. Звернувшись до лікаря, ви отримаєте незамінні в даній ситуації знання і кваліфіковану допомогу. Ніколи не нехтуйте порадами лікаря. Ця людина набагато більше розуміє в медицині, ніж ви. Ну а якщо ви лікар за професією, то надайте право колегам допомогти вам.

"Надія одужати - половина одужання."(Вольтер)


» » Що робити при отруєнні?