Навіщо здавати кров?

Фото - Навіщо здавати кров?

На жаль осіб, у більшості своїй, не відрізняється альтруїзмом і допомагати іншим, або точніше, «чужим» людям в нашому суспільстві не особливо прийнято, хіба що в особливо екстремальній ситуації. У даній статті зупинимося на проблеми донорства крові, і поміркуємо на тему: навіщо здавати кров.
У чому сенс донорства крові?

Кожна людина володіє власними моральними якостями і фізичними можливостями, в міру яких він сам відповідає для себе на питання: чи треба здавати кров. Але для того, щоб відповідь була осмислений, і вірний, зупинимося детальніше на понятті донорства.

Отже, донорство - це добровільне пожертвування власної крові (або її складових) для підтримки і порятунку життя інших людей.

Щодня люди в усьому світі, і наша країна не виняток, потребують тоннах крові, це і жертви аварій, нещасних випадків, і просто люди з різними захворюваннями, для яких кожна хвилина на рахунку, і життя яких залежить від наявності донорської крові. Найчастіше бувають ситуації, коли крові немає, або її не вистачає, і тут на родичів пацієнта, що потребує крові, покладається непосильна праця: пошуки крові. І не завжди вдається знайти донорів, іноді буває надто пізно.

Випадки, коли донорська кров необхідна, можна перераховувати до безкінечності, і якщо при катастрофах і терактах, суспільство гуртується, і запаси крові поповнюються активно. То як бути людям з важкими захворюваннями, наприклад, онкологічними? Або людям після серйозних операцій, жінкам, які втратили при пологах багато крові? Вони потребують донорської крові постійно, багато з них живуть, тільки завдяки донорам.


Відповідаючи собі на питання: чи потрібно здавати кров, подумайте про те, що, можливо, саме Ваша кров, врятує дитині, хворій на лейкоз, життя.

У Росії спостерігається дефіцит донорської крові, а потреби в ній постійно зростають, тому якщо Ви думаєте, що ця проблема Вас не стосується, Ви помиляєтеся, вона стосується кожного. У більшості регіонів нашої країни кількість донорів припадають на 1000 жителів становить 13-14 чоловік, а потрібно 40. Не важливо, яка група крові у Вас, найпоширеніша, або рідкісна, завжди знайдеться та людина, якій вона буде потрібна. В здачі крові, немає нічого страшного і складного, проте значення донорства - грандіозно - порятунок життя людини.

Чи потрібно здавати кров?

Крім користі суспільству, яку приносить донорство крові, воно корисно і для самого донора. Важливою користю донорства крові, є попередній її аналіз, як загальний, так і на наявність вірусів, які передаються через кров (сифіліс, ВІЛ, гепатит В і С). Регулярне донорство дозволить Вам бути впевненим у своєму здоров'ї, а якщо присутня будь-яка проблема, регулярний аналіз крові дозволить Вам вчасно її виявити і почати лікування. Більш докладно про користь донорства, Ви дізнаєтеся з іншої статті нашого сайту - «Чи корисно здавати кров?».

Тепер Ви зможете вирішити для себе, чи потрібно здавати кров. І при виборі, пам'ятайте, що на місці пацієнта, що потребує крові, може опинитися кожен з нас, як в ролі потерпілого, так і в ролі родича чи друга, людину, яка потребує крові. І тоді у Вас не залишиться сумнівів.


» » Навіщо здавати кров?