Що таке цивілізація?

Фото - Що таке цивілізація?

Слово «цивілізація» надзвичайно поширене, ми чуємо його багато раз на день, але що таке цивілізація? Визначення цього поняття наступне: це абстрактні уявлення, що регулюють взаємовідносини та поведінку людей в суспільстві. Неможливо уявити собі цивілізацію без писемності, міст, політики, економіки і тому подібних факторів.
Що означає цивілізація

У більш широкому розумінні цивілізація є вищим етапом суспільного розвитку. Досягнення цивілізації далося нелегко. Цьому передували такі періоди як освоєння прийомів землеробства, приручення тварин, вміння створювати об'єкти матеріальної культури, споруда міст, винахід писемності та розробка правил моралі. З цього очевидно, що становлення цивілізації - процес надзвичайно тривалий, що зайняв багато тисяч років.

Питання, що таке цивілізація, можна розглянути і під іншим кутом. Це конкретна, що володіє власною культурою, спільність людей, яка існує в наші дні небудь існувала в минулому. Відомі шумерська, давньоєгипетська, вавилонська, ассирійська, китайська, індійська та інші цивілізації, що залишили значний слід в історії. Розібратися в понятті «цивілізація» допоможе аналіз культурних норм властивих тій чи іншій країні або народу. Характерно, що народ, який відчуває чуже культурний вплив і відмовився від власних індивідуальних рис, припиняє, як правило, своє існування в якості самостійної цивілізації. До такого народу поняття цивілізація вже не доречно.

Що таке антична цивілізація

Поняття «античність» має латинське коріння і буквально означає «стародавній». У традиційному розумінні під античністю мають на увазі греко-римський період. Таким чином, термін «антична цивілізація» охоплює середземноморський басейн, виключаючи такі річкові культури, як шумерська, вавилонська або китайська. Оскільки на період античності доводиться кілька тисячоліть, прийнято виділяти в ній окремі епохи і періоди.

Загальна класифікація античності має наступний вигляд:

  • VIII в. до н.е. - II ст. до н.е. - Рання античність;
  • I в. до н.е. - I в. н.е. - Класична античність, період найвищого розквіту греко-римської культури і цивілізації;
  • II - V ст. н.е. - Пізня античність, період розпаду Римської імперії.

У геополітичному розрізі часові періоди кілька варіюються. Зокрема розквіт античної Греції припадає на більш ранній період у порівнянні з золотим століттям Римської імперії. Також рознятся періоди розквіту Східної та Західної Римської імперії.


» » Що таке цивілізація?